printscreen 1620px

Oni mówią, Daria rysuje

Sklep z cytatami.

Z racji tego, że byłem Rekomendowanym Fotografem Google, odwiedzałem różne miejsca. Jakiś czas temu miałem przyjemność wykonać sesję do zdjęć firmowych Google Maps dla nietuzinkowego sklepu… rzekłbym nawet: dla wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju sklepu…z cytatami.

Jest to autorski sklep zaznanej i cenionej artystki młodego pokolenia – Darii Mielcarzewicz. Uważam, że wpadła na wspaniały pomysł połączenia przedmiotów codziennego użytku ze sztuką, tworząc gadżety opatrzone cytatami oraz portretami osób związanych z kulturą i sztuką. Jeśli ktoś uważa, że w dzisiejszych czasach króluje wulgaryzm i prostota słowa, to niech jak najszybciej zajrzy do tego sklepu. A na pewno warto, bo przy muzyce granej z klasycznego Winylu można tam spotkać Dostojewskiego, Sienkiewicza, Kafkę, ale i również Dartha Vadera i Don Corleone. Oczywiście nie dosłownie i nie w książkach, czy filmie, lecz w cytatach, które często są zabawne, przewrotne, z przymrużeniem oka. Możemy „przygarnąć” taki cytat i wyjść z nim na koszulce, torbie, kubku, notesie tudzież innym przedmiocie towarzyszącym nam na co dzień i pokazać, że w „Potopie” można doszukać się czegoś więcej niż przymusu lektury szkolnej.

„TAK, CZYTAM” głosi hasło umieszczone przy wejściu i asortyment sklepu jak najbardziej przyświeca tej inicjatywie. Nawet jeśli komuś obca jest ta idea to i tak zachęcam do odwiedzin, aby nacieszyć oko wspaniałą estetyką prac oraz ciekawym wystrojem.